Menu Zamknij

Zawód Wirtualna Asystentka idealnym sposobem na powrót do pracy po ciąży

wirtualna asystentka

Praca zdalna daje ludziom ogrom możliwości, nie przywiązuje ich do jednego miejsca, nie narzuca im systemu pracy, często też wymiaru godzin. Jest idealna dla ludzi kochających podróżować i tych, którzy chcieliby spędzać czas w zaciszu domowym. Jest też świetna dla mam! Jednym z zawodów, które mogą one z powodzeniem wykonywać nie zaniedbując przy tym dziecka, jest Wirtualna Asystentka.

Dylematy młodej mamy

Gdy jesteś świeżo upieczoną mamą, całkiem zrozumiałe jest to, że nie chcesz odstąpić swojego malucha nawet na krok.  Rozłąka na dłużej niż godzinę jest nie do wytrzymania. Z drugiej strony myśl o rezygnacji z pracy i rozwoju osobistego przysparza ci bólu głowy, bo przecież zawsze wiedziałaś, że chcesz iść do przodu i budować swoją ścieżkę kariery… A może twoim problemem jest brak osoby, która może zająć się dzieckiem w czasie, gdy ty będziesz w pracy? Żłobki pękają w szwach, babcia mieszka setki kilometrów od ciebie, a ty marzysz o tym, żeby praca dopasowała się do twojego rytmu życia, a nie odwrotnie? W twojej głowie kłębi się mnóstwo wątpliwości? Szukasz zajęcia, które będzie na tyle elastyczne, że będziesz w stanie dopasować je do własnych zasad? Praca zdalna i jej rosnąca popularność wydają się być zbawieniem dla mam, które chciałyby pracować po urlopie macierzyńskim! Tylko jak zacząć, gdy zawsze pracowało się na etacie?

Wirtualna Asystentka – strzał w dziesiątkę

Wirtualna asystentka to bardzo popularny zawód w USA i w Europie Zachodniej, ale w Polsce ilość firm i przedsiębiorców, którzy decydują się na wsparcie też ciągle rośnie. To osoba, której oddelegowywane są zadania, na które nie ma się czasu lub chęci do ich wykonywania. To ktoś, kto zapewnia wsparcie i odciąża od monotonnych czynności. Praca jako wirtualna asystentka pozwoli ci zarządzać swoim czasem i połączyć rozwój zawodowy z braniem udziału w codziennym życiu dziecka. Może być wykonywana zdalnie, a godziny pracy są bardzo elastyczne. Możesz więc realizować się zawodowo, gdy Twoje dziecko śpi, grzecznie się bawi lub nawet siedzi obok ciebie. Ważne, by powierzone tobie zadanie było wykonane na czas – o której godzinie podejmiesz się jego wykonania to już twoja własna decyzja. Brzmi świetnie prawda? Ale jak to wygląda w praktyce?

Nie od razu Rzym zbudowano

Przestawienie się na pracę stuprocentowo zdalną bywa trudne. Trzeba postawić na ciągły rozwój, doszkalanie się i rozwój kompetencji. Nikt już nie powie ci co masz zrobić i o której i nikt nie skontroluje wykonanego przez ciebie zadania. Chowanie się po kątach w oczekiwaniu na godzinę 16 też przestaje wchodzić grę. Tym razem za spędzanie czasu w biurze nikt ci nie zapłaci… Gdy ciebie lub twoje dziecko dopadnie choroba – też nie! Pracę jako wirtualna asystentka od początku trzeba traktować poważnie i z pełnym zaangażowaniem, by w pełni wykorzystać godziny które jesteś w stanie wygospodarować. Pamiętaj, że każdy od czegoś zaczynał i nie pozwól wmówić sobie, że macierzyństwo przekreśla twoje szanse na rozwój i realizowanie siebie. Każda mama czuje się szczęśliwa, gdy jest spełniona. A jeśli tobie do pełni szczęścia potrzeba również kariery, nie wahaj się i nie pozwól by twój świat stanął na głowie! Spełniaj się jako mama i jako kobieta. Pracę da się dostosować do swojego (a raczej swojego dziecka 😉 planu dnia!

A teraz od początku…

Jesteś zdeterminowana i postanowiłaś, że nie chcesz być mamą na pełen etat. Coraz bardziej popularny zawód, jakim jest wirtualna asystentka wydaje ci się być zajęciem idealnym dla ciebie. Co możesz zrobić, żeby zacząć? Zastanów się czy doświadczenie zdobyte we wcześniej wykonywanych przez ciebie zawodach może się do czegoś przydać, zanotuj umiejętności które już posiadasz i te, które powinnaś opanować. Wirtualne Asystentki mają szerokie spektrum zadań, które mogą wykonywać. Nie oznacza to wcale, że ty w swojej działalności musisz oferować je wszystkie. Możesz przecież znaleźć swoją niszę i zajmować się tym, w czym czujesz się najlepiej. Nieważne czy będą to social media, czy księgowość. Internet jest kopalnią wiedzy, więc masz możliwość doszkolenia się bez wychodzenia z domu. Czasami za przydatną wiedzę nie trzeba wcale płacić. Można czytać blogi, śledzić fanpage, inspirować się, próbować różnych rozwiązań, eksperymentować… robić to, co się chce robić! Powstaje też coraz więcej kursów, które skierowane są bezpośrednio do osób chcących wiązać swoją przyszłość z byciem wirtualną asystentką. Warto z nich skorzystać, by być mamą pracującą – ale wciąż obecną w domu.

Po ciąży wiele mam staje przed wyborem – zrezygnować z kariery, na rzecz wychowywania dziecka, czy wrócić jak najszybciej do pracy, by móc dalej się rozwijać? Podjęcie decyzji jest nie lada wyzwaniem. Jednak w dobie Internetu pojawiły się rozwiązania, które wydają się być wręcz idealne właśnie dla mam! Praca zdalna jako wirtualna asystentka może być dobrym rozwiązaniem by efektywnie wykorzystać czas spędzony w domu, a jednocześnie zacząć znów zarabiać, rozwijać się i znaleźć swój indywidualny sposób na życie.

wykrzyknikSprawdź też inne możliwości pracy zdalnej. Przykłady znajdziesz w artykule „15 pomysłów na pracę zdalną w 2018 roku”.

2 Komentarze

    • VAssistance

      W takim razie – zapraszamy do kontaktu! Chętnie wesprzemy Cię w Twoich działaniach w sieci 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: