Menu Zamknij

9 przypadków, w których może pomóc Wirtualna Asystentka

wirtualna asystentka

Prowadzisz biznes od kilku miesięcy i wprawdzie zarobki masz coraz wyższe, to jakby czasu coraz mniej. Pracujesz po 10-12 godzin na dobę, powtarzasz sobie, że tak jeszcze miesiąc czy dwa, że w końcu zatrudnisz kogoś, kto wesprze Cię w Twoich obowiązkach. Ale potem pojawiają się obawy, że może ten nowy pracownik nie da sobie rady, że nie wykona za Ciebie wystarczająco dobrze tych wszystkich przytłaczających Cię zadań? Więc pracujesz coraz więcej i więcej, a obowiązków przybywa. Znasz to? Może czas znaleźć kogoś, kto specjalizuje się właśnie w realizacji zadań wspierających rozwój biznesu? Pomóc może Wirtualna Asystentka.

Chcąc przybliżyć Ci naszą pracę, poznaj kilka sytuacji, w których miałyśmy okazję tego wsparcia udzielić. Być może stwierdzisz, że jedna z opisanych sytuacji wydarzyła się również u Ciebie:

1. Klient przygotowujący się do przeprowadzenia szkolenia z zakresu budownictwa

zgłosił się do nas z potrzebą stworzenia mu oprawy graficznej do jego prezentacji w PowerPoint, tak by wyglądała profesjonalnie, ponieważ wśród uczestników szkolenia miało znaleźć się też kilku inwestorów, z którymi nasz klient liczył na współpracę. Czasu było mało, ale udało się to zadanie zrealizować już na drugi dzień. Nasz klient zaoszczędzony czas, który musiałby przeznaczyć na poprawianie prezentacji, przeznaczył na lepsze przygotowanie się do samego wystąpienia. Dzięki temu nawiązał korzystną dla niego współpracę z jednym z inwestorów.

2. Jeden z naszych stałych klientów postanowił wynagrodzić jednego ze swoich pracowników

za wyjątkowe osiągnięcia w pracy. Nie bardzo jednak miał pomysł, co mógłby sprezentować. Z pomocą przyszła jedna z Asystentek, która przygotowała listę najciekawszych znalezionych w sieci prezentów, kierując się określonymi wcześniej wymogami klienta. Ostatecznie, spośród kilku propozycji klient wybrał dla swojego pracownika karnet na siłownię – i to był akurat strzał w dziesiątkę 🙂

3. Klientka przez dłuższy czas zwlekała z przepisaniem swojego wywiadu,

który posiadała w formie nagrania z dyktafonu. Wywiad ten miał trafić na popularnego bloga, a tym samym zapewnić jej skuteczną reklamę w Internecie. Zgłosiła się z tym zadaniem do nas, dzięki czemu już na drugi dzień transkrypcja wywiadu znalazła się na jej skrzynce mailowej. Klientka zaoszczędziła czas i była zadowolona, że mogła się skupić na ciekawszych dla niej zadaniach.

4. Jeden z klientów z Krakowa wybierał się w weekend na wesele przyjaciół,

niestety, ze względu na natłok pracy i obowiązków firmowych nie mógł wygospodarować czasu na kupno kwiatów i prezentu. W takiej sytuacji również świetnie sprawdziła się usługa VAssistance. Wirtualna Asystentka zamówiła kwiaty, kupiła kartkę i wino oraz dostarczyła wszystko klientowi do rąk własnych z samego rana, tak by miał czas spokojnie, bez pośpiechu przygotować się do popołudniowej uroczystości.

5. Pewne biuro rachunkowe potrzebowało kupić i zamontować klimatyzację

do swoich pomieszczeń. Asystentka przejrzała możliwe oferty w sieci, wysłała kilkanaście zapytań ofertowych i dwa dni później dostarczyła na maila 3 najkorzystniejsze możliwości montażu klimatyzacji wraz z serwisem. Zarówno właściciel biura, jak i jego pracownicy byli zadowoleni z zamontowanej klimatyzacji, bo przecież w upale nie pracuje się zbyt dobrze.

6. Właściciel firmy z województwa małopolskiego

zajmującej się doradztwem finansowo-księgowym i rekrutacją pracowników potrzebował zamówić dla siebie i swojego pracownika zestaw wizytówek dobrej jakości w atrakcyjnej cenie. I tu Wirtualne Asystentki kolejny raz przyszły z pomocą, wyszukując w sieci najkorzystniejszą ofertę i zamawiając wizytówki z dostawą na adres siedziby firmy.

7. Firma, której jednym z profili działalności jest wynajem sal konferencyjnych

potrzebowała zbadać ofertę konkurencji na okolicznym rynku. Wirtualna Asystentka weszła więc w rolę tajemniczego klienta i dzwoniąc do poszczególnych firm konkurencyjnych, podpytała o dostępną ofertę. Gotowy raport z informacją kontrahent otrzymał zwrotnie w przeciągu 2 dni roboczych.

8. Klientka potrzebowała pilnie oferty na oklejenie reklamą swojego samochodu,

Asystentka wysłała więc zapytania ofertowe i po wybraniu najkorzystniejszej opcji przesłała mailowo informację z numerem telefonu i danymi firmy, z którą można się w tej sprawie kontaktować. Klientka zaoszczędziła czas i mogła się skupić na realizacji swojej głównej działalności.

9. Jeden z naszych klientów miał stłuczkę samochodową tuż przed swoim wyjazdem za granicę

Ponieważ nie miał czasu ani cierpliwości zajmować się dokumentami potrzebnymi do uzyskania odszkodowania, zlecił to zadanie nam. Wszystkie niezbędne formalności udało się załatwić zdalnie, a klient miał spokojną głowę w trakcie wyjazdu.

To tylko niektóre zadania, jakie miałyśmy okazję realizować. Zawsze w trakcie pierwszej rozmowy z nowym klientem mówię, że zakres zlecanych nam zadań zależy tak naprawdę od wyobraźni osoby, która postanowi nawiązać z nami współpracę. Jeśli jeszcze nie masz pomysłu, w jaki sposób możemy wesprzeć Twoje biznesowe działania, skontaktuj się z nami – podpowiemy, w czym jeszcze może pomóc Wirtualna Asystentka!

Follow my blog with Bloglovin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *