Menu Zamknij

BLIK i jest! Czyli o szybkich płatnościach

blik

Jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie Twoich płatności, a jednocześnie szukasz jednego z najszybszych tego typu rozwiązań na rynku – z czystym sumieniem mogę polecić BLIK’a. Dzięki niemu płacisz, wypłacasz i przelewasz pieniądze telefonem i jak mówią – “BLIK i jest”. 

Jak zapłacić z użyciem kodu BLIK?

Ten sposób płatności dostępny jest w aplikacji Alior Banku, Banku Millenium, BZ WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku, PKO Banku Polskiego, Getin Banku, a także T-Mobile Usługi Bankowe i Orange Finanse.

1. Płatność online

Na stronie sklepu wybierz płatność BLIK, następnie przepisz kod z aplikacji banku i kliknij “Zapłać”. Ale uwaga! Kod jest tylko ważny przez 2 minuty. Później potwierdź transakcję PINem  i gotowe!

2. Płatność w sklepie

Najpierw poinformuj sprzedawcę, że chcesz zapłacić BLIKiem, następnie uruchom aplikację banku i wyświetl kod BLIKa, przepisz go na terminalu i potwierdź zielonym przyciskiem, a na koniec potwierdź transakcję PINem w swoim banku.

3. Wypłata z bankomatu

Tak jak w poprzednich przypadkach, musisz wybrać opcję BLIK, następnie wybrać kwotę, uruchomić aplikację banku na swoim telefonie, wpisać kod i zatwierdzić, a później potwierdzić tą transakcję w swojej aplikacji.

4. Przelew na telefon

Ta usługa jest możliwa tylko dla posiadaczy aplikacji: Alior Banku, Banku Millenium, ING Banku Śląskiego, mBanku, PKO Banku Polskiego.
Jeśli jesteście posiadaczami jednej z tych aplikacji, to postępowanie jest bardzo proste. Należy wejść na stronę swojego banku i wybrać “Przelew na telefon/Przelew na telefon BLIK”, później z książki kontaktów wybrać osobę lub po prostu wpisać jej numer telefonu, następnie należy uzupełnić kwotę, którą chcemy wysłać, a na koniec potwierdzić ją naszym PINem.

5. Wirtualne czeki

Oprócz tych wszystkich możliwości BLIK proponuje nam jeszcze jedną – najciekawszą – wystawianie wirtualnych czeków. Czeki BLIK to kody posiadające okres ważności i możliwość przekazania ich innej osobie. Generując taki kod, możemy również ustalić PIN, który zabezpieczy całą naszą transakcję. Taki czek możemy wykorzystać w bankomacie, sklepie lub w płatności internetowej.

Blikomania

Blikomania to loteria, która ma promować usługi BLIK w naszym kraju. Używając tej metody płatności, możemy wygrać nawet 100 tysięcy złotych! Wystarczy tylko, że zarejestrujesz się na stronie blikomania.pl i będziesz dokonywać płatności właśnie tym sposobem. Powodzenia!

Jeżeli będziesz mieć problem z którymś z opisanych wyżej możliwości płatności, wystarczy, że wejdziesz na stronę BLIKa – tam znajdziesz więcej szczegółów. Możesz tam też od razu sprawdzić, jak działa BLIK, wpłacając 1 zł na konto Fundacji Uniwersytet Dzieci.

Link TUTAJ 🙂

Follow my blog with Bloglovin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *