Menu Zamknij

5 narzędzi do lepszej organizacji pracy

organizacja pracy

Terminy, ważne daty, godziny spotkań, wydarzenia… Jak zapanować nad tym całym chaosem informacji? Organizacja pracy bez przydatnych narzędzi może okazać się trudna. Jednak tym razem przedstawiamy alternatywę dla tradycyjnego kalendarza lub nieczytelnego notatnika. Oto 5 przydatnych narzędzi do lepszej organizacji naszej pracy!

Kalendarz Google

Organizacja pracy bez kalendarza nie może się udać! Ta uniwersalna aplikacja wyśle Ci powiadomienie o wydarzeniu, w którym bierzesz udział, a nawet może zapisać datę Twojego wylotu, albo zarezerwowany pobyt w hotelu. Co więcej, kalendarz Google można dzielić z innymi osobami, co usprawnia współpracę. Możesz ten atut wykorzystać podczas współpracy z zespołem, wpisując w kalendarzu odpowiednie dla siebie dni lub godziny spotkania – oczywiście mając jednoczesny wgląd do wpisów reszty załogi! Ciekawym dodatkiem do tego kalendarza jest funkcja Google Goals. Jeżeli próbujesz znaleźć czas dla siebie i swoje hobby, ale z marnym skutkiem – aplikacja przeanalizuje Twój plan dnia i znajdzie najlepszy termin na zrealizowanie celu.

Trello 

Aplikacja do zarządzania projektami, w którym rozpiszesz każdy etap projektu krok po kroku. To narzędzie świetnie sprawdza się zarówno w organizacji życia zawodowego, jak i prywatnego. Organizacja pracy w Trello jest świetnie zwizualizowana poprzez system tablic i kart. Karty można modyfikować, dodawać do nich listy zadań, terminy i dopisać do danego zadania osobę z zespołu. Dzięki temu panujesz nad projektami, a Twoja pamięć jest znacznie odciążona – a to niezastąpione uczucie, szczególnie wtedy, kiedy zostajemy zasypani dodatkowymi obowiązkami. Dzięki tej aplikacji jesteśmy w stanie na bieżąco monitorować postępy naszej pracy i zarządzać projektami w każdej chwili, co również działa jako element motywacyjny – szczególnie wtedy kiedy możemy z czystym sumieniem zaliczyć projekt do kategorii „zrobione”. 😉

Rescuetime 

Organizacja pracy to także umiejętność panowania nad czasem. Z pomocą przychodzi program, który służy – jak sama nazwa wskazuje –  do „ratowania” naszego czasu spędzanego przy komputerze. Narzędzie nie tylko pokazuje, ile czasu spędziliśmy przy komputerze, ale też jak produktywnie go wykorzystaliśmy! Wgląd do tych informacji otrzymujesz w formie raportu i sam się przekonujesz, ile godzin straciłeś lub wykorzystałeś. Będziesz w szoku, kiedy uświadomisz sobie ile czasu można bezpowrotnie „oddać” portalom społecznościowym. Jednak jest możliwość zmiany kategorii wybranych stron, nadając im cechę „produktywności” albo nawet założenie blokady czasowej na preferowane linki. Nie mniej jednak taka terapia szokowa może przynieść wiele korzyści – dla Ciebie i Twojej produktywności. 😉

Pocket

Narzędzie działające w formie rozszerzenia do przeglądarki Chrome albo aplikacji w telefonie. Pocket umożliwia gromadzenie artykułów, obrazów i filmów, które chcemy zachować na potem. Już nie musisz martwić się o to, że zapomnisz o ciekawym artykule, albo zachowasz go w nieczytelnych zakładkach. Za pomocą jednego przycisku możesz zapisać wybrane treści w jednym miejscu, które możesz posortować według kategorii i dodatkowo wyświetlać na dowolnym urządzeniu. Świetną zaletą tego dodatku jest to, że każdy artykuł, strona bądź inny obiekt  jest zapisywany w formie wizualnej, a nie chaotycznie nagromadzonych linków, o których zapominamy po tygodniu. Dodatkowo możemy indywidualnie przydzielić link do kategorii ulubione albo nadać mu widoczną etykietę.

Google Keep 

Bardzo popularne, darmowe narzędzie do tworzenia notatek. Jego plusem jest to, że notatką może być nie tylko domyślny zapis tekstowy, ale również zdjęcie, lista z polami wyboru albo notatka głosowa. Oprócz podstawowych funkcji, takich jak nadawanie kolorów lub etykiet, możemy ustawić przypomnienie o danej notatce. Kolejnym atutem jest powiązanie aplikacji z kontem Google, co daje możliwość szybkiego wglądu do notatek lub udostępnianie ich. Jest to też zgrabny zamiennik do wiecznie porysowanego i często nieczytelnego papierowego notatnika – w końcu łatwiej i o wiele schludniej można nanieść poprawkę w formie elektronicznej.

Narzędzi do lepszej organizacji jest naprawdę wiele. Te wymienione powyżej są wykorzystywane przez wielu jako alternatywa do tradycyjnej kartki papieru. Oczywiście ważne jest również to, żeby te narzędzia nam ułatwiały organizację, a nie ją utrudniały. 🙂 Korzystaliście może z tych aplikacji? Podzielcie się wrażeniami w komentarzu!

2 Komentarze

  1. Pingback:Jak efektywnie zarządzać swoim czasem? - Wirtualne Asystentki - VAssistance

  2. Pingback:Jaką siłę ma nawyk? - Wirtualne Asystentki - VAssistance

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *