Menu Zamknij

15 pomysłów na pracę zdalną w 2018 roku

praca zdalna

Praca zdalna, która dla wielu z nas jest tą wymarzoną, staje się coraz bardziej popularna.  Nie wymaga wychodzenia z domu, a czas pracy jest elastyczny. Więc gdy za oknem leje deszcz – nie musimy się o to martwić. Praca zdalna jest dobrym rozwiązaniem dla wielu osób. Zwłaszcza dla tych, którzy cenią sobie niezależność.

Taki model pracy niesie za sobą wiele benefitów. Po pierwsze – dodatkowy zarobek, gdy zdecydujesz się na pracę zdalną wyłącznie w wymiarze kilku godzin tygodniowo, po godzinach. Jest to dobry sposób na to, aby sprawdzić, czy taki model pracy jest dla nas, czy potrafimy się zdyscyplinować i nie potrzebujemy nad sobą szefa, który motywowałby nas do działania. Po drugie – świetny sposób na powrót do pracy podczas wychowywania dziecka, by nie tracić czasu i szlifować swoje umiejętności. Po trzecie – mobilność. Pracować zdalnie możesz nawet ze złamaną nogą, leżąc w łóżku. Brak narzuconych godzin pracy, brak przeszkód geograficznych (przecież można pracować w krakowskim mieszkaniu, ulubionej kawiarni, ale również w hotelu na drugim końcu świata), brak straconego czasu na dojazdy i stanie w korkach… To wszystko zalety pracy zdalnej. Ale jakie zawody można wykonywać zdalnie? Mamy dla ciebie 15 pomysłów!

Wirtualna Asystentka

Pomoc on-line do spraw firmowych, czyli prawa ręka każdego zapracowanego przedsiębiorcy. Osoba aspirująca do pracy, jako wirtualna asystentka powinna posiadać wiele umiejętności, potrafić znaleźć wszystko i każdego.

By dowiedzieć się więcej na temat zadań, którymi mogą zajmować się wirtualne asystentki, zapraszamy tutaj: wykrzyknik

21 przykładowych zdań, które zrobi za Ciebie Wirtualna Asystentka

Fotograf

Idealny pomysł dla niezależnych ekstrawertyków! Łączy w sobie pracę zdalną i bezpośredni kontakt z ludźmi. Zrobienie kursu fotograficznego nie zajmuje dużo czasu, można go zrobić również on-line. Popyt na dobrych fotografów nie maleje, jednak, by zająć się tym na poważnie, potrzebny jest na początek wkład finansowy na sprzęt i akcesoria.

Tłumacz

Znajomość języków obcych również daje możliwość pracy w domu, a im mniej popularny język, tym lepiej! Zakres zadań przeznaczonych dla tłumacza jest bardzo szeroki. W dobie globalizacji, gdy współprace międzynarodowe są na porządku dziennym, rola tłumacza jest bardzo ważna – potrzebują ich duże firmy, ale również osoby indywidualne. Jedynym wymogiem jest perfekcyjna znajomość danego języka (najlepiej potwierdzona certyfikatem).

Copywriter

Copywriter zajmuje się pisaniem artykułów na portale, strony firmowe, dla prasy, a także scenariuszy i sloganów… Zapotrzebowanie na teksty jest ogromne, gdyż prowadzenie działalności na portalach społecznościowych, czy własnym blogu firmowym, w dobie content marketingu jest konieczne. Coraz więcej firm decyduje się na tworzenie artykułów poradnikowych i ebooków. Jeśli wiesz jak pisać do Internetu, żeby pozyskiwać nowych odbiorców, możesz spróbować swoich sił jako copywriter.

Project Manager

Zarządzanie projektami – praca wymagająca zdyscyplinowania i umiejętności zarządzania, nie tylko czasem. Wiele sektorów potrzebuje project managera, zwłaszcza w branży internetowej – software house’y, agencje reklamowe, a nawet popularni blogerzy. By brać na siebie taką odpowiedzialność, warto mieć głowę na karku.

Sklep internetowy

Prowadzenie swojego małego biznesu i sprzedaż własnych produktów jest dobrym pomysłem, gdy ma się wyobrażenie na temat tego, jak wejść w daną branżę. Chęć kupowania od małych sprzedawców ciągle rośnie, ponieważ ludzie doceniają ich wkład, serce i pasję. Produktów, które można sprzedawać, jest cała masa – od tych tworzonych przez siebie, czyli rękodzieła, po biżuterię, kosmetyki, ubrania… Jeśli wiesz jak się wyróżnić i przyciągnąć do siebie klientów – czas zacząć działać!

Księgowy

Porady księgowego czasami potrzebuje każdy. Często zdarza się tak, że przedsiębiorcy mają pomysł na swój biznes, realizują się, potrafią działać w różnych dziedzinach, a jedyne co spędza im sen z powiek to właśnie ogarnianie podatkowej i fiskalnej papierologii. Jeśli posiada się doświadczenie, warto  pomagać innym, a przy tym samemu zarabiać. Pracę księgowej oczywiście można wykonywać w domu, wystarczy komputer z dostępem do Internetu. Przedsiębiorcy coraz chętniej decydują się na outsourcing w tej dziedzinie, ponieważ generuje to oszczędności.

Coaching

Doradztwo w różnych dziedzinach kwitnie. Jeśli tylko czujesz się w czymś naprawdę dobry – pomyśl jakiej pomocy w tym zakresie mogą potrzebować inni. Mogą to być social media, strategie marketingowe, dietetyka, podatki, księgowość, obsługa WordPressa…. lub cokolwiek innego, co ci przyjdzie do głowy. 😉 Pracując w domu, możesz udzielać konsultacji za stawkę godzinową, stworzyć ciekawy kurs on-line lub webinar.

Bloger

Dzielenie się swoją pasją poprzez pisanie bloga może być również zarobkiem. Można pisać tak naprawdę na każdy temat, który przyjdzie nam do głowy i którym w jakimś stopniu się interesujemy. Ważne, by trafić do swojej niszy, zainteresować swoją działalnością i przekazać jakąś wartość w swoich tekstach. Pisząc regularnie o tym, na czym się zna, można nawiązać współpracę z firmami i recenzować ich produkty.

Grafik

Jest to praca dla ludzi, którzy posiadają konkretną wiedzę i umiejętność obsługi programów graficznych. Dojście do poziomu umiejętności, który pozwoli utrzymywać się tylko z bycia grafikiem, może zająć kilka lat. Praca jako grafik komputerowy zawiera dosyć szeroki zakres działań – tworzenie logotypów, efektów specjalnych do filmów, grafik do social media, tworzenie wyglądu stron internetowych, blogów oraz gier komputerowych… Istnieje ogromne zapotrzebowanie na treści wizualne!

Administrator stron i fanpage

Często zdarza się tak, że zapracowani przedsiębiorcy nie mają czasu zajmować się swoimi mediami społecznościowymi lub po prostu niektóre osoby tego nie lubią i nie sprawia im to przyjemności, więc to zaniedbują. Jeśli czujesz się na Facebooku i Instagramie jak ryba w wodzie, możesz im pomóc i dbać o wizerunek firmy w sieci. Jednak trzeba pamiętać, samo lajkowanie postów nie wystarczy, w tej dziedzinie też powinno się posiadać wiedzę, by ktoś chciał nam płacić za wykonaną pracę.

Specjalista SEO

Wyszukiwarki internetowe są ratunkiem w czasach, gdy zasięgi na portalach społecznościowych są obcinane. Eksperci, którzy będą w stanie stworzyć strategię SEO czy SEM są na miarę złota, gdyż firmy coraz częściej uznają pozycjonowanie za działanie priorytetowe.

Dietetyk

Porad nie trzeba udzielać wyłącznie we własnym gabinecie. Udzielanie porad on-line może być równie ciekawe. Układanie diet, wsparcie i stały kontakt z klientem to nie wszystko. Można również publikować porady na portalach dietetycznych lub założyć bloga na ten temat, jednocześnie stając się blogerem. 😉

Programowanie

Kolejny zawód, w którym potrzebuje się doświadczenia, a najlepiej ukończenia studiów w tym zakresie. Jednak zdarzają się przypadki osób, które nauczyły się wszystkiego same dzięki ogromnej dawce samozaparcia. Warto jest się tym zainteresować! Obecnie panuje ogromny boom na aplikacje mobilne, ale programowanie to nie tylko aplikacje mobline – to także usługi webowe, backend, czy blockchain. Możliwości jest wiele, więc umysły ścisłe mają pole do popisu…

Tworzenie filmów video

Jedną z opcji pracy w tej branży jest własny kanał na YouTube. Konkurencja jest duża, ale by zacząć, wystarczy pomysł, aparat i program do montażu. Drugą opcją jest montowanie i edycja materiałów dla kogoś. Popularność formy video rośnie, więc zleceń dotyczących montażu też jest coraz więcej.

Istnieje ogromna ilość sposobów na to, by pracować zdalnie. Wiele z nich wymaga wykształcenia, ale w dobie Internetu wszystkiego można nauczyć się samemu dzięki kursom on-line. Wystarczy odrobina samozaparcia i chęci do pracy, a wymarzona praca zdalna może okazać się rzeczywistością.

3 Komentarze

  1. Pingback:Idealny sposób na powrót do pracy po ciąży - Wirtualne Asystentki - VAssistance

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *