Menu Zamknij

Cennik wirtualnej asystentki – sprawdź ile kosztuje godzina Twojego spokoju

wirtualna asystentka cennik

Ile kosztuje godzina pracy wirtualnej asystentki? Cennik wirtualnej asystentki jest podobny w większości agencji. Wynosi od 70 zł do 200 zł za godzinę. Cena zależy od rodzaju usług, jakich potrzebujesz. Niektórzy uważają, że to dużo, jednak wystarczy policzyć rzeczywiste koszty zatrudnienia pracownika i staje się jasne, że to cena Twojego spokoju. Sprawdź, ile możesz stracić, myśląc, że oszczędzasz. W treści zobaczysz case study.

Zmęczenie i wypalenie zawodowe coraz częściej zagląda Ci w oczy?

Jeśli budujesz firmę lub jeśli jesteś freelancerem, prędzej czy później będziesz potrzebował pracownika. Doba nie jest elastyczna. Żeby sprostać wszystkim zadaniom, siedzisz po godzinach. Z nadmiaru obowiązków zatracasz granicę pomiędzy pracą a życiem prywatnym. Jesteś coraz bardziej zmęczony i sfrustrowany. Bliscy też mają dość.

Z jednej strony chciałbyś kogoś zatrudnić, ale to odpowiedzialność i koszty. Nie masz gwarancji, że trafisz na kompetentną osobę. Nie masz też gwarancji, że pracownik będzie uczciwy. Że wykona pracę na czas, że nie będzie popełniał błędów. Że nie pójdzie na L4 bez faktycznej potrzeby.

Obsługując samodzielnie swoje biuro, tracisz w miesiącu średnio 30 godzin roboczych. Mniej więcej tyle czasu wymagają techniczne sprawy związane z biznesem. Oznacza to, że na prace biurowe przeznaczasz od 1 do 2 tygodni miesięcznie. Przyznasz, że to sporo czasu? Godziny te mógłbyś przeznaczyć na pracę, która dowiezie klientów i większy zarobek. Jednak bez sensu je przepalasz, bo „nie masz wyjścia”. Masz, tylko może jeszcze o tym nie wiesz. 🙂

Lista spraw przepalających czas

Absolutnym liderem w przepalaniu biurowego czasu jest jeden z naszych klientów. Powyższe zadania zżerały Mariuszowi 50 godzin miesięcznie!

Odzyskaj nawet do 50h miesięcznie — deleguj biurowe zadania wirtualnej asystentce

Mariusz pracuje w branży IT i ma 6-osobowy zespół zatrudniony na umowę o pracę. Nie chciał zatrudniać kolejnej osoby do obsługi biura, bo dostępny budżet przeznaczał na specjalistów. Bieżącymi zadaniami biurowymi zajmował się więc w swoim prywatnym czasie, pracując do 23:00. Zadania dla klientów realizował w godzinach pracy biura.

Historia Mariusza to przykład wielu osób (CEO i freelancerów), które budują markę agencyjną lub osobistą. Mariusz próbował rozwijać biznes, ale brakowało mu na to kilku godzin dziennie. Próbował łączyć obowiązki firmowe z życiem rodzinnym, jednak zaczął przynosić pracę do domu. Praca pochłaniała jego wolny czas i całą energię.

Nasz klient delegował zadania stażystom. Zatrudniał też studentów. Zależało mu na niskich kosztach pracownika. Szybko się okazało, że koszty wcale nie są mniejsze, a proces rekrutacji i wdrożenie pracownika pochłaniało czas dla klientów. Mariusz tracił obrót. Ostatni pracownik zostawił błędy w dokumentacji i trzeba je było odkręcać w urzędach korektami.

Próby znalezienia dobrego pracownika zajęły naszemu klientowi prawie rok. Mariusz, zamiast się uwolnić od pracy biurowej, dodał sobie obowiązków i problemów. Jego obroty spadły, a miesięczne koszty, jakie ponosił za pracownika wyniosły około 6000 zł.

Wirtualna asysta vs. tradycyjny pracownik: jak Mariusz przekształcił wydatki w inwestycję i zwiększył swoją efektywność

Współpracujemy z Mariuszem od roku. Napisał do nas po przeczytaniu artykułu o możliwościach, jakie daje współpraca z VAssistance. Z początku cennik wirtualnej asysty wydawał się Mariuszowi wysoki. Jednak po rozmowie, gdzie wyliczyliśmy koszty poniesione na pracownika i porównaliśmy je do pracy z naszym asystentem, Mariusz pozbył się wątpliwości.

Podczas bezpłatnej konsultacji wyliczyliśmy ile czasu i pieniędzy klient stracił na rekrutację i wdrożenie nowej osoby do firmy.

Mariusz tracił nawet do 50h miesięcznie przez rok. Godzina pracy Mariusza jako specjalisty to 400 zł netto. Obok wydatków na pracownika, Mariusz stracił około 240 000 zł netto w ciągu ostatniego roku. Na grafice zobaczysz szczegóły.

Cennik wirtualnej asystentki
Cennik wirtualnej asystentki - oszczędności
Cennik wirtualnej asystentki - dlaczego warto

Dane pokazują, że najtańszą dla Mariusza opcją jest współpraca z wyspecjalizowaną wirtualną asystentką, której cennik pokrywa powyższe wydatki. Mariusz chętnie skorzystał z naszego rozwiązania. Asystentka pracuje efektywnie od 1 minuty i cały czas roboczy przeznacza na wykonanie powierzonych zadań..

Cennik wirtualnej asystentki obejmuje szybki proces wdrożenia i know-how. Tak samo koszty sprzętu i zatrudnienia. Asystentka zaoferowała Mariuszowi rozwiązania usprawniające zadania kadrowe. Dzięki współpracy ze specjalistą VAssistance klient odzyskał 50h miesięcznie. Odciążyliśmy go także od papierkowej roboty kadrowo-płacowej. 90 zł za godzinę wirtualnej asystentki to koszt za godzinę dobrze wykonanej pracy i spokoju Mariusza.

Co ciekawe, Mariusz najbardziej obawiał się wdrożenia, czyli że będzie musiał kolejny raz poświęcić swój czas na przekazanie obowiązków nowej osobie. Zupełnie niepotrzebnie. Proces ten uprościliśmy jak tylko się dało, aby przejść przez niego płynnie i bez nerwów. Asystentka, dzięki swojemu doświadczeniu, samodzielnie zapoznała się z systemem pracy w firmie Mariusza oraz z istniejącymi procesami i strukturą gromadzenia dokumentów. Dodatkowo, po pierwszych dwóch miesiącach współpracy, uporządkowała te procesy i je usprawniła. Dzięki czemu ilość czasu potrzebnego do obsługi firmy Mariusza zmniejszyła się o kilka godzin miesięcznie, co pozwoliło zmniejszyć jego koszty za obsługę asystencką do niezbędnego minimum.

Zobacz przykładowe case study, jak wirtualna asystentka księgowo-kadrowa usprawniła procesy księgowe i kadrowe firmy z branży IT. W jedyne 10 godzin miesięcznie obsługuje dokumenty związane ze współpracą aż 40 osób!

Już rozumiesz, co składa się na cennik wirtualnej asysty? Każda godzina pracy naszego specjalisty to gwarancja, że delegujesz zadania odpowiedniej osobie. Współpracując z VAssistance masz same korzyści. Odciążamy Cię w zadaniach, a Twoja firma rośnie.

1. Oszczędzasz czas i pieniądze

Wirtualni asystenci kosztują mniej niż tradycyjni pracownicy. Płacisz tylko za godziny czystej pracy, co przynosi oszczędności w dłuższej perspektywie.

2. Zatrudniasz specjalistę bez kosztów rekrutacji

Wirtualni asystenci posiadają duży wachlarz umiejętności i doświadczenia. Współpracujesz z osobą z odpowiednimi kompetencjami, od razu gotową do pracy przy konkretnych zadaniach.

3. Zwiększasz produktywność i skupiasz się na strategicznych celach

Wirtualny asystent przejmuje Twoje codzienne zadania. Ty skupiasz się bez przeszkód na bardziej strategicznych aspektach firmy. Dzięki temu rozwijasz biznes, bo zajmujesz się priorytetami.

4. Masz równowagę między życiem zawodowym i prywatnym

Współpraca z wirtualnym asystentem sprawia, że znowu czujesz balans pomiędzy pracą a życiem prywatnym. Masz więcej czasu dla rodziny, dla przyjaciół i dla siebie. Masz przestrzeń, by rozwijać swoje zainteresowania.

5. Koszty w firmie bez niespodzianek

Cennik wirtualnej asystentki to koszt czystej pracy na godzinę. Wirtualnego asystenta zatrudnisz na 10, 20 lub więcej godzin, w zależności od Twoich potrzeb. Dzięki temu masz stałe koszty, bez niespodzianek typu L4.

6. Kompetentna osoba na odpowiednim miejscu

Wirtualni asystenci posiadają doświadczenie i umiejętności, które oferują Twojej firmie. Na przykład wiedzę z zakresu określonej branży lub biegłość w konkretnym programie komputerowym. Nie płacisz za dodatkowych specjalistów, bo masz gotowe know-how.

7. Brak kosztów za szkolenia

Wirtualna asystentka posiada gotowy zestaw umiejętności do pracy. Dzięki temu oszczędzasz na kosztach szkolenia pracownika. VAssistance robi to za Ciebie — współpracujesz ze sprawdzoną i pewną osobą, przeszkoloną do powierzonych zadań.

8. Brak rotacji pracowników

Wirtualni asystenci są niezależnymi pracownikami, więc nie martwisz się o rotację i koszty w firmie. Zero L4, zero nagłych zwolnień. Zero rozczarowania.

Cennik wirtualnej asystentki — jak wyceniasz godzinę swojego spokoju?

Koszty Mariusza pokazują, ile wynosi koszt 1 godziny spokoju i dobrze wykonanej pracy. Do Ciebie należy decyzja, czy wolisz ryzyko związane z zatrudnieniem nieefektywnej osoby. Czy wybierzesz sprawdzoną i bezpieczną współpracę z profesjonalistą VAssistance, który w godzinę wykona pracę, nad którą siedzisz wieczorami? Napisz, w czym możemy Ci pomóc. Uzupełnij poniższy formularz, żeby otrzymać od nas wiadomość z krótkim briefem do wypełnienia. Na jego podstawie przygotujemy Ci wycenę w ciągu 3 godzin.

Sprawdź też...