Menu Zamknij

Delegowanie zadań operacyjnych CEO w branży IT – klucz do uniknięcia wypalenia zawodowego

Delegowanie zadań IT

CEO firm IT to osoby, które stoją przed wieloma wyzwaniami. Muszą zarządzać zespołami złożonymi z wysoko wykwalifikowanych specjalistów, odpowiadać za rozwój i wprowadzanie nowych produktów i usług. Dbają o relacje z klientami i partnerami biznesowymi. To może być bardzo stresujące i prowadzić do wypalenia zawodowego. Jest jednak rozwiązanie. Aby pomóc sobie w codziennych obowiązkach, możesz zatrudnić wyspecjalizowanego w branży IT wirtualnego asystenta. Jakie to niesie dla Ciebie korzyści? Przeczytasz w poniższym tekście.

Zdejmij z siebie za duży ciężar obowiązków

Obok codziennego dbania o siebie, próby budowania balansu pomiędzy pracą a życiem prywatnym, jako CEO powinieneś pamiętać, aby nie brać za dużo obowiązków na swoje barki. To właśnie stres związany z przepracowaniem przyczynia się najbardziej do wypalenia zawodowego. Najpierw objawia się niską produktywnością, brakiem kreatywności, z czasem przybiera objawy takie, jak chroniczne zmęczenie, migreny, rozdrażnienie i brak motywacji. Taki lider nie dowiezie swojego zespołu do mety.

Jednym ze skutecznych sposobów odciążenia się w pracy (tym samym uniknięcie przeciążenia i wypalenia zawodowego), jest delegowanie zadań operacyjnych wirtualnej asyście. Mając takiego pomocnika, skupisz się na strategicznych aspektach swojego zespołu, a mniej istotne zadania powierzysz zdalnemu współpracownikowi.

Odzyskaj balans — zmniejsz stres i przestań przynosić pracę do domu

Wirtualny asystent już w 1 tygodniu pracy rozładuje Twój kalendarz (oraz zabieganą głowę) i pomoże uporać się z bieżącymi zadaniami. Poznaj nową rzeczywistość, w której zaczynasz i kończysz pracę o określonej porze. Nie pracujesz po nocy, tylko spędzasz wolny czas tak, jak chcesz. Z rodziną, przyjaciółmi, w kinie… czy na romantycznej kolacji.

Podnieś potencjał zespołu i rozwijaj się

Skupisz się na zadaniach, które wymagają Twojej specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Dzięki temu będziesz efektywniej zarządzał firmą i osiągniesz wraz z zespołem lepsze wyniki. Rozwiniesz ofertę bez przeszkód, bo od tyłu zabezpiecza Cię prawa ręka od biurowych zadań specjalnych.

Odzyskaj nawet 30 h miesięcznie

Delegowanie zadań wymagających powtarzalnych, czasochłonnych czynności, poprawi efektywność pracy Twojej firmy. Na przykład wirtualny asystent w 10 h wykona zadania księgowo-kadrowe, które Tobie blokują nawet 30 h miesięcznie.

Sprawdź case study, jak wirtualny asystent VAssistance w 10 h miesięcznie uporządkował sprawy księgowo-kadrowe w firmie IT.

Masz dość błędów i korekt?

Zobacz, zdobywałeś swoje doświadczenie kilka lat. Studia, praktyki, praca w agencjach i w korporacjach. Jesteś specjalistą w swojej branży i naturalnie czasem możesz się pomylić. Problemem jest znalezienie błędów, zanim urząd je znajdzie i poprawienie dokumentacji. Wirtualny asystent, przeszkolony w swojej dziedzinie, nie popełnia błędów. Czuwa nad Twoją dokumentacją, a Ty zajmujesz się pracą, na której znasz się najlepiej.

Skoncentruj się w końcu na priorytetach

Wirtualny asystent dla CEO to gwarancja koncentracji na kluczowych wyzwaniach firmy. Przekaż asystentowi zadania o niższym priorytecie. Zajmij się sprawami technologicznymi. Asystent wyszuka informacje, napisze procedury, pomoże obsłużyć stronę www Twojej marki, której od tak dawna nie masz czasu zaktualizować.

Oszczędzaj na kosztach etatowca

Prowadzenie firmy to i tak dużo wydatków. Zatrudniając pracownika etatowego, ponosisz koszty rekrutacji, ZUSu, podatków i L4. Wystawiasz się też na ryzyko zatrudnienia osoby nieuczciwej i niekompetentnej.

Po rekrutacji ktoś jeszcze musi wdrożyć pracownika do firmy, co generuje kolejne koszty. Wirtualny asystent dla branży IT jest już przeszkolony, aby od 1 minuty zająć się obowiązkami. Wszystkie koszty zatrudnienia, szkoleń są po naszej stronie. Nie ryzykujesz, że asystent pójdzie na L4, bo dostaniesz zastępstwo.

Telefon w końcu przestanie dzwonić

Współpracę z wirtualnym asystentem docenisz najbardziej za to, że sprawy firmowe będą zawsze dopięte na czas. Zapomnij o telefonach w trakcie spotkań, których nie masz jak odebrać. Zapomnij o mailach od kontrahentów, na które trzeba szybko odpowiedzieć — w końcu dłużej pośpisz lub pójdziesz pobiegać. Asystent odbierze za Ciebie korespondencję i skontaktuje się z klientami.

Ponadto pomagamy przy kampaniach mailowych. Przy organizacjach spotkań biznesowych. Zamówimy nawet prezent na urodziny Twojego dziecka.

Zobacz, w jakich dziedzinach specjalizują się wirtualni asystenci VAssistance.

Jak wygląda współpraca z wirtualną asystą VAssistance?

Korzystanie z pomocy wirtualnych asystentów w Polsce nie jest jeszcze tak znane, jak na zachodzie. Przedsiębiorcy mają wiele wątpliwości, jednak my oferujemy prosty sposób na ich rozwianie. Sprawdź nas. Za darmo.

Na początku oferujemy bezpłatną konsultację, która potrwa 30-60 minut i podczas której doświadczysz naszych możliwości. Przychodzimy z gotowym know-how. Znamy sposoby, jak wyciągnąć z Twojej głowy istotne sprawy oraz jak zaplanować ich skuteczną realizację.

Nie musisz być mistrzem delegowania zadań, bo mamy gotowy system zarządzania i przepływu informacji. Omówimy proste instrukcje współpracy. Sposoby wydawania poleceń oraz otrzymywanie raportów końcowych i naliczania czasu za pracę.

Podczas rozmowy określimy:

  • jakie zadania znajdują się na Twojej liście TO-DO
  • jakie obszary działania swojej firmy chcesz oddelegować
  • jakich oczekujesz rezultatów
  • ile czasu zajmie naszemu asystentowi wykonanie powierzonych zadań

Zaoferujemy Ci 3 pakiety współpracy do wyboru. Każdy pakiet godzinowy w naszym cenniku jest do wykorzystania przez 3 miesiące. Jesteśmy bardzo elastyczni.

Sprawdź pełny cennik wirtualnej asysty VAssistance.

Rozładuj swój służbowy kalendarz i odzyskaj nawet 30 h miesięcznie

Oddeleguj palące zadania. Zdejmij z siebie obowiązek piętrzących się czynności, które przepalają Twój służbowy czas. Zajmij się pracą, na której znasz się najlepiej i która sprawia Ci przyjemność, a zadania biurowe zleć wirtualnej asyście. Odzyskaj nawet 30 h miesięcznie, a wolny czas przeznacz na to, co do tej pory odkładałeś.

Sprawdź też...