Menu Zamknij

Jak efektywnie wykorzystać czas stojąc w korku

W dzisiejszych czasach, gdy styl życia ludzi staje się coraz bardziej intensywny, każda stracona minuta może wprawiać we frustrację. Jak więc wykorzystać czas w korku? Wbrew pozorom wcale nie trzeba traktować czasu spędzonego w aucie jako bezproduktywne czekanie.

Jak wynika z raportu “Korki w 7 największych miastach Polski” przygotowanego przez serwis Targeo.pl i firmę doradczą Delaitte kierowcy spędzają w korkach kilka godzin miesięcznie. Co prawda, nie jesteśmy w stanie realizować złożonych zadań, siedząc za kierownicą ale te drobne tak, a czasami są one równie istotne.

1. Audiobooki i podcasty

Efektywne czekanie polegać może na przykład na słuchaniu audiobooków. Jest to świetna opcja na nadrobienie książkowych zaległości dla ludzi, którzy na co dzień nie są w stanie poświęcić czasu na odpoczynek z książką w ręce, a każda próba wieczornego oddania się lekturze kończy się snem. Audiobooki można nabyć w księgarni internetowej lub pobrać z darmowych serwisów typu wolnelektury.pl Internet jest również skarbnicą podcastów. Można je znaleźć prawie na każdy temat.

2. Nauka języków

Rozwijanie swoich umiejętności językowych jest przez wielu ludzi często odkładane na bok. Niestety ciężko jest wygospodarować czas na intensywny kurs językowy odbywający się zazwyczaj kilka razy w tygodniu. Ale jego równie dobrym zamiennikiem są płyty z kursami. Można ich słuchać i małymi krokami sukcesywnie przybliżać się do opanowania danego języka. Dzięki temu nauka nie będzie już tylko kolejnym niezrealizowanym postanowieniem.

3. Rozmowa

Jesteś zmęczony i nie masz ochoty się uczyć? Stanie w korku to również dobry moment na rozmowę z przyjaciółmi, dla których zazwyczaj brakuje nam czasu. Wystarczy posiadać zestaw głośnomówiący a droga do pracy na pewno szybciej minie w dobrym towarzystwie. Sprawimy radość nie tylko sobie, ale też swoim bliskim i nastroimy się pozytywnie na resztę dnia!

4. Plan dnia

Warto również zadzwonić do swojego asystenta lub współpracownika i ustalić plan działania. Pozwoli Ci to lepiej zorganizować swój dzień, pozbyć się stresu związanego z nadmiarem obowiązków i zaktualizować swoją listę “to-do” by móc płynnie wykonywać swoją pracę.

5. Chwila odpoczynku

Jeśli czujesz, że stres Cię przytłacza i jedyne czego potrzebujesz w wolnej chwili to relaks, po prostu włącz spokojną muzykę, wycisz się i głęboko oddychaj. Tak wykorzystany czas w korku na pewno wyjdzie na zdrowie i pozwoli zachować spokój. Relaks zdecydowanie nie jest marnowaniem czasu. Takim sposobem może w końcu przestaniemy postrzegać tkwienie w korku tylko z negatywnymi emocjami. Wszystko zależy od nastawienia. Po co się złościć na coś, na co nie mamy wpływu?

Multitasking ma wielu zagorzałych zwolenników. Ty też możesz do nich dołączyć i pozbyć się uczucia straconego czasu podczas korków, które w dużych miastach są nieuniknione. Spróbuj więc wykorzystać je w pozytywny sposób, a przestaną być niechcianym gościem w Twoim codziennym życiu.

agencja wirtualnych asystentek

Sprawdź też...